100 nejlepších šablon pro WordPress

Sám se snažím shromáždit na stránkách tohoto webu ty nejlepší motivy vzhledu (šablony) pro WordPress, které jsou k dispozici zdarma. Dost kvalitních šablon se dá najít v oficiálním adresáři na WordPress.org, jiné potom na stránkách konkrétních autorů, kteří si dali tu práci šablonu vytvořit (a dali ji potom ke stažení). Smashing magazine připravil seznam stovky nejlepších šablon – kolekci pro rok 2010.

Šablony pro WordPress

V zahraničí jsou WordPress šablony docela zajímavým byznysem. U nás je zřejmě příliš malý trh na tento typ podnikání, ale pokud budete sledovat anglicky psaný Internet, zjistíte, že mnoho PR článků a tiskových zpráv v souvislosti s WordPressem se týká právě šablon.

Ty jsou s nevýhradní licencí prodávány typicky za několik desítek dolarů, netroufám si určit nějakou průměrnou bližší cenu, ale je to pár stovek korun. Tyto šablony jsou pochopitelně obohaceny o další funkce a vylepšení, aby obstály před konkurencí.

Můj seznam šablon zdarma je zatím příliš krátký na to, aby uspokojil náročnějšího uživatele. Doporučuji proto podívat se na zmíněný Smashing magazine a jeho 100 Free High Quality WordPress Themes: 2010 EditionLuboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně ze světa WordPressu. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články