Fraxion payments – zpoplatnění obsahu webu

Již jednou zde byla řeč o zpoplatnění obsahu webových stránek, konkrétně šlo o zpřístupnění obsahu pouze po zaplacení platebním systémem PayPal (zde článek). V zahraniční se však objevují i další možnosti a jednou z nich je služba Fraxion payments.

Je asi zbytečné znovu spekulovat nad tím, co může přinést a možná přinese budoucnost. Zde v Česku bude také pravděpodobně trvat delší dobu, než si uživatelé zvyknou, že by měli za obsah platit a zatím se dočkáme spíš argumentací, že web má živit reklama a nic jiného.

Nicméně k věci. Fraxion payments je jakýmsi prostředníkem a platebním systémem mezi bloggerem a čtenářem. Majitel nainstaluje do WordPressu potřebný plugin a čtenářům se pak na místě placeného článku objeví informace o způsobu, jakým lze konkrétní obsah otevřít (obrázek níže). Jakmile jej použije, je přesměrován na web služby, zaplatí kredity a vrátí se na již přístupný článek, za který právě zaplatil. Celý systém počítá s cenou za článek v řádech několika centů.

Fraxion payments

Fraxion payments

Fraxion payments trpěl původně poměrně závažnou nedokonalostí. Každý web byl provázán s účty pouze těch čtenářů, kteří se rozhodli právě na onom webu za články platit. Čtenář tak ale neměl možnost použít kredity k zaplacení na jiném webu. To bylo v minulých dnech vylepšeno a nyní mohou uživatelé platit za obsah na kterémkoli webu zapojeném do systému.

Odkazy – ke stažení:

Stránka pluginu v adresáři na WordPress.org:

http://wordpress.org/extend/plugins/fraxion/

Web služby Fraxion payments:

http://www.fraxionpayments.com/Luboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně ze světa WordPressu, Pluginy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články