Hosting pro mapování domén na multi WordPressu

Rád bych napsal, že „se množí dotazy“, protože to zní dobře, ale fakt je ten, že ty dotazy jsou dva. To už je pro mě ale důvod napsat článek. Dotazy se týkají toho, kde hostovat web, aby bylo možné mapovat domény, tedy na jakém hostingu vám to povolí (už v ceně).

Udělám tedy malou neplacenou reklamu: Já používám pro tyto potřeby Hosting Solutions. Když jsem ho zkoušel zhruba před rokem jakožto multihosting, musel jsem odejít, protože mi nevyhovovala rychlost odezvy (servery byly fyzicky někde v Itálii). Nicméně doba pokročila a dnes jde o hosting kvalitní, kterému až na pár maličkostí nemám co vytknout.

Pro každou doménu, kde má multi-WordPress fungovat, je potřeba přes technickou podporu požádat o konfiguraci. Pak stačí k té doméně přidávat další domény jako aliasy a v jejich DNS nastavit IP adresu serveru, kde je WordPress instalován. Se vším ostatním si poradí plugin, který jsem už popisoval v tomto článku.

Je nutné si uvědomit, jak důležitá je IP adresa serveru. Pokud by se změnila, nasměrované domény by přestaly fungovat. Z tohoto důvodu (a ještě několika dalších) doporučuji vlastní server s vlastní IP adresou. Samozřejmě lze dost dobře používat VPS, v obou případech by neměl být problém s konfigurací a na poskytovateli už nezáleží. Každopádně je zde jistota, že vám třeba z technických důvodů správce webhostingu nepřehodí weby na jiný server.Luboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Návody pro WordPress. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články