RSS

RSS ikona Na webu WPkniha.cz vychází články na téma redakčního systému WordPress.

Pokud vás zajímají novinky, názory, návody a tipy, můžete nové články odebírat pomocí RSS, stačí přidat adresu do své RSS čtečky, nebo ji vložit na místo, které vám bude jednotlivé položky RSS zobrazovat.

Adresa RSS

Hlavní adresa pro všechny články je: http://www.wpkniha.cz/feed

Můžete použít zástupnou adresu služby Feedburner:
http://feeds.feedburner.com/wpknihacz

Jestliže chcete odebírat jen články nějaké rubriky, protože vás třeba ty ostatní nezajímají, podívejte se na stránku s archivem článků, kde najdete odkazy na RSS v seznamu u jednotlivých rubrik.

Co je RSS

RSS ikona Jak bylo řečeno, RSS (RSS zdroj, RSS feed, též RSS kanál, RSS channel) vám umožní odebírat novinky na webových stránkách. Jestliže konkrétní web RSS nabízí, můžete si jej přidat do své čtečky.

Tento formát sloužil původně k předávání aktuálních novinek mezi jednotlivými servery a částečně tak slouží dodnes. RSS formát poskytuje obsah celého článku, případně jeho část, odkaz na původní článek a také jiná metadata. Tyto informace jsou posílány jako XML soubor.

RSS umí zobrazit i dnešní moderní webové prohlížeče.

RSS čtečky

RSS čtečka je sofware, který čtení RSS umožňuje. Můžete si nainstalovat potřebný program na svůj počítač, nebo využít nějaké online služby.

Zajímavou RSS čtečkou je FeedReader, z těch online potom Google Reader nebo český Seznam.cz.

Komentáře nejsou povoleny.