Archiv rubriky: Pluginy

Tipy na zajímavé pluginy pro WordPress. Popisy, nastavení, kombinace, další funkce a upozornění na jejich možné nedostatky.

Poslední článek na WPkniha.cz

Jak si možná návštěvník tohoto webu všiml, nové články zrovna moc rychlým tempem nepřibývají. Protože se nestíhám dále o tento web starat, rozhodl jsem přesunout články na Netzin.cz Všechny další články o WordPressu vycházejí na Netzin.cz v rubrice WordPress.

Vlastní typy obsahu – plugin Custom Post Type UI

Od verze 3.0 je možné ve WordPressu vytvářet vlastní typy obsahu (Custom Types) a jejich druhy, tedy kategorie a případně i štítky. Z testování pluginů, které pomohou s vytvářením a organizací těchto dalších typů, vyšel vítězně Custom Post Type UI.
Celý příspěvek

Stealth Publish – tajné publikování

Někdy chcete publikovat článek, který by neměl být jako součást hlavního obsahu. Hodí se to například pro příspěvky, které neodpovídají přímo tomu, co by chtěla číst cílová skupina, ale zároveň je chcete mít na webu v archivu.
Celý příspěvek

Facebook Like Button jako plugin pro WP

Pluginů pro WordPress, které přidají na web tlačítko „To se mi líbí“, je hned několik. A když už je tu článek o tlačítku Google +1 a dalších (dnes máme opravdu na výběr), podíváme se i na ten nejlepší pro tlačítko Facebooku.
Celý příspěvek

Úpravy přihlašovací stránky WordPressu

Jednoduchý plugin umožní snadno změnit vzhled jinak klasické přihlašovací stránky WordPressu. Vložit lze obrázek na pozadí stránky, vlastní logo s odkazem, obrázek na pozadí přihlašovacího formuláře a dokonce i obrázek na pozadí tlačítka. A všechno je možné obarvit podle vlastních preferencí.
Celý příspěvek

Google +1 jako plugin (pro WP)

1.6. představil Google své tlačítko +1 určené pro nasazení na webové stránky. Nyní je již zpracované jako plugin pro WordPress s velmi jednoduchou implementací.
Celý příspěvek

Fraxion payments – zpoplatnění obsahu webu

Již jednou zde byla řeč o zpoplatnění obsahu webových stránek, konkrétně šlo o zpřístupnění obsahu pouze po zaplacení platebním systémem PayPal. V zahraniční se však objevují i další možnosti a jednou z nich je služba Fraxion payments. Celý příspěvek

SEO na WordPressu – úvod

Možná by stačilo napsat známé „obsah je král“, nebo prostě dělejte kvalitní obsah a nemusíte se o SEO vůbec starat, vyhledávače se postarají za vás. K tomu zbývá jen dodat: kéž by tomu tak bylo a možná to jednou tak bude, nicméně než se tak stane, je potřeba vyhledávačům a vůbec lidem trochu pomáhat. Celý příspěvek

Tvorba elektronických knih z obsahu WordPressu

Velmi zajímavý plugin, který dokáže z obsahu uloženém ve WordPressu exportovat eknihy ve formátech PDF, ePub, TEI a RTF, bohužel v tuto chvíli nepodporuje českou diakritiku. Podpora dalších znakových sad je nicméně plánována a snad se jí opravdu dočkáme, do té doby se hodí například pouze v případě, že píšete v angličtině. Celý příspěvek

Pluginy, bez kterých se (ne)obejdete

Původně jsem chtěl sepsat nějaký rozsáhlejší seznam užitečných pluginů. Pluginů více či méně důležitých, takový ten seznam oblíbený v odborných magazínech, který přitahuje docela dost pozornosti. To máme 15 pluginů pro bezpečnost WordPressu, 10 pluginů pro vaše podnikání, 20 pluginů pro práci s příspěvky a podobně. Nakonec ale v tomto článku nedoporučím skoro vůbec nic. Spíš naopak. Celý příspěvek