Archiv rubriky: WordPress

Obecně o systému WordPress. Osobní zkušenosti, články na téma WordPressu a všechno ostatní, co se nehodilo do jiné rubriky.

Poslední článek na WPkniha.cz

Jak si možná návštěvník tohoto webu všiml, nové články zrovna moc rychlým tempem nepřibývají.

Protože se nestíhám dále o tento web starat, rozhodl jsem přesunout články na Netzin.cz

Všechny další články o WordPressu vycházejí na Netzin.cz v rubrice WordPress.

WordPress 3.2

WordPress 3.2 – Gershwin – přichází s novou výchozí šablonou, nepodporuje Internet Explorer 6, vyžaduje PHP verze 5.2.4 a MySQL 5.0. Přichází 4 měsíce od vydání verze 3.1, která jen tak mimochodem zaznamenala 4. července ráno 15 milionů stažení.
Celý příspěvek

Trvalý odkaz příspěvku u osobního blogu

Na základě dotazu čtenáře zveřejňuji první upozornění k obsahu knihy. Týká se strany 30, kde píšu o struktuře trvalých odkazů a u osobního blogu tvrdím, že stačí použít značku %postname%.
Celý příspěvek

Kniha o WordPressu v prodeji

Kniha o WordPressu je na trhu. Děkuji všem budoucím čtenářům, kteří si knihu předobjednali na tomto webu, odešlu ji v nejbližších dnech za sníženou cenu.

Jakmile uspokojím aktuální poptávku, na tomto webu nebude kniha nadále nabízena.

WordPress Foundation

WordPress Foundation je neziskovou organizací, jejímž úkolem je zajistit volný přístup k softwarovým produktům na věčné časy, uchovat software stále otevřený i pro budoucí generace a zachovat jeho myšlenku i licenci. Na tuto nadaci převedla společnost Automattic vlastnictví ochranné známky WordPress. Celý příspěvek

Co získáte na WordPress.com

V příspěvku z minulého týdne jsem možná trošku uškodil službě na WordPress.com. Někdo by totiž prozatím jedinou zmínku o této službě na tomto webu mohl vnímat tak, že WordPress.com je jakási problémová služba s výpadky, která je tak vlastně nespolehlivá a nevyužitelná. Není tomu tak. Co tedy umí WordPress.com?
Celý příspěvek

Pluginy WordPressu – 100 milionů stažení

Počítadlo v adresáři pluginů na WordPress.org ukazuje nyní přes sto milionů stažení. Tuto příležitost oslavili vývojáři článkem na oficiálním blogu a popsali i vizi do budoucna.

Tajná stránka s nastavením pro vývojáře

Otazník V administraci WordPressu existuje jedna stránka, na kterou očividně nevede žádný odkaz – je tedy skrytá a neviditelná, kromě toho přístupná pouze uživatelům s oprávněním administrátora. Na této stránce najdete výpis databázové tabulky options, můžete tak do ní zasáhnout a editovat jednotlivé položky bez nutnosti používat nějakou aplikaci pro správu databáze (typicky PHPMyAdmin).

Proč zvolit WordPress

Někdy během roku 2006 jsem si začal poprvé zahrávat s redakčními systémy. Obecně systémy pro správu webového obsahu, které jsou pro každého zdarma, mě hodně baví. Vyzkoušel jsem všechny možné, používám MediaWiki, DokuWiki, TextPattern, Drupal, Coppermine Photo Gallery, používal jsem RS2 a ještě mnoho dalších.