SEO na WordPressu – úvod

Možná by stačilo napsat známé „obsah je král“, nebo prostě dělejte kvalitní obsah a nemusíte se o SEO vůbec starat, vyhledávače se postarají za vás. K tomu zbývá jen dodat: kéž by tomu tak bylo a možná to jednou tak bude, nicméně než se tak stane, je potřeba vyhledávačům a vůbec lidem trochu pomáhat.

Komerční sdělení: Chcete úspěšný web? Zkuste marketing a SEO od Pexio.cz!

V souvislosti s WordPressem se objevila v minulosti řada spukulací, podobných těm o doménách INFO. Skutečnost, že by vyhledávač hodnotil použitý systém, se ale nikdy nepotvrdila. Ja pravda, že hodně MFA webů vznikalo právě na WordPressu, takže by se mohlo zdát, že pro vyhledávač je to dobrý způsob na odfiltrování odpadu podle meta name generator v hlavičce stránky, ale pokud se někdo zeptá, jestli WordPress samotný nějak ovlivňuje pozici ve vyhledávačích a návštěvnost ze stránky s výsledky, pak odpověď musí znít ne.

SEOCo může člověk udělat pro to, aby byl jeho web úspěšný? Když pomineme zmíněný obsah, doménu, grafické zpracování, aktualizace, zpětné odkazy a další věci, a budeme se zabývat opravdu jenom systémem a on-page faktory, tedy tím, co lze ovlivnit v rámci webu, zbývá nám kód webu a především pak obsah hlavičky jednotlivých stránek a příspěvků.

Existuje více pluginů, které s ním pracují a jedním z těch prověřených a nejlepších je All in One SEO Pack. Ten umí přidávat kanonické odkazy, zakázat indexování stránek s přehledem příspěvků v rubrikách a s konkrétním štítkem, stejně tak zakáže indexování stránek archivů, umí generovat keywords a dává možnost vyplňovat svůj vlastní description a měnit title.

Článků o SEO je poměrně dost. Nejenom na českém internetu je možné najít celou řadu návodů a průzkumů, jak to či ono ovlivňuje pozici webu a proklik uživatele. Já sám jsem autorem několika takových, zkuste třeba tuhle rubriku o SEO, kde je mimochodem i popis výše zmíněného pluginu All in One SEO Pack.

Zde na WPkniha.cz bych se chtěl ale zaměřit na podrobnější vysvětlení možností a vůbec smyslu tohoto počínání. Tedy jak pomoci vyhledávačům a samozřejmě svému webu instalací zmíněného pluginu a jak potom postupovat u konkrétních stránek webu.

Seriál je určen pro začátečníky a je zaměřen přímo na WordPress, i když to samé pochopitelně platí i jinde. Nezaručí ovšem nutně první pozice a nemůže rovněž garantovat dostatečný přísun zákazníků pro celkový úspěch podnikání.

Berte to tak.Luboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Návody pro WordPress, Pluginy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články