Skryjte adresy svých odkazů

Odkaz Kam vede tento odkaz? Skrýt adresu odkazovaného webu se může hodit z rozličných důvodů. Někdo tak zakrývá svou účast v affiliate1 programu, jiní lidé se třeba domívají, že tak nepředají cílové odkazované stránce ranky2.

Můžete mít jiné důvody, proč nechcete, aby čtenář viděl adresu ve stavovém řádku svého prohlížeče, když na odkazu podrží kurzor myši.

Nechcete aby viděl kam se dostane v případě, že na odkaz klepne.

Ten odkaz v úvodu článku míří na tento článek. Nevypadá to tak a pokud chcete podobnou funkci použít, pomůže vám s tím plugin Link Hopper. V jeho nastavení můžete zadat skutečné adresy a přidělit jim zástupné jméno, které potom použijete v odkazu na webu.

Po instalaci a aktivaci pluginu najdete na panelu Nástroje odkaz Link Hopper.

Jak je vidět na obrázku (klepněte pro zvětšení), vlevo zadáte jméno odkazu, vpravo potom skutečnou adresu, na níž má být uživatel přesměrován. V horní části si vepište řetězec, jímž budou tyto nepravdivé odkazy v URL odděleny od těch normálních.

Link hopper

Link hopper

Jakmile uložíte změny, vpravo se objeví odkaz Test, který míří na vámi právě vytvořenou adresu a po klepnutí na něj by mělo dojít k přesměrování na adresu skutečnou.

Ke stažení Link Hopper:

http://wordpress.org/extend/plugins/link-hopper/

  1. Provize za přivedení zákazníka přes affiliate odkaz []
  2. Hodnocení webů vyhledávači []


Luboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Pluginy se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články