Tajná stránka s nastavením pro vývojáře

Otazník V administraci WordPressu existuje jedna stránka, na kterou očividně nevede žádný odkaz – je tedy skrytá a neviditelná, kromě toho přístupná pouze uživatelům s oprávněním administrátora. Na této stránce najdete výpis databázové tabulky options, můžete tak do ní zasáhnout a editovat jednotlivé položky bez nutnosti používat nějakou aplikaci pro správu databáze (typicky PHPMyAdmin).

Na existenci stránky upozornil web Separatista.net a ten také popisuje, jak se na stránku dostanete: Stránka s hlavním nastavením, neboli ta pod odkazem Obecné na panelu Nastavení v administraci, má URL …/wp-admin/options-general.php, stačí přitom vynechat general, takže adresa bude vypadat takto:

.../wp-admin/options.php

Do tabulky options ukládají svá data i některé pluginy. Můžete se tak kdykoliv jednoduchým způsobem podívat co vlastně do databáze ukládají a měnit zápis v jednotlivých řádcích (pokud tomu nerozumíte). Klasické možnosti správce databáze vám ale možná stějně budou chybět, protože zde není například možnost jednotlivé záznamy již odinstalovaných pluginů smazat.Luboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice WordPress. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články