The Guardian a jeho články zdarma

Zajímavý obchodní model a službu majitelům webů postavených na WordPressu přináší britský deník The Guardian. Ten představil novou verzi pluginu, s jehož pomocí můžete na svém webu publikovat celé články tohoto levicově orientovaného listu.

Plugin se jmenuje The Guardian News Feed a po jeho instalaci a získání API klíče budete mít v administraci přehled nových článků. Můžete sami vybrat, které chcete zveřejnit, není ale dovoleno obsah jakkoli měnit a samozřejmě ani odstranit vloženou reklamu.

„Bloggeři budou moci procházet naše články na platformě WordPress a sami rozhodnou, které chtějí zveřejnit na svých blozích. Do článků budeme vkládat reklamy za účelem budování globální reklamní sítě The Guardian, ale bloggeři nebudou omezováni v udržování souvisejících příjmů a výdělcích na vlastních stránkách.“ Tisková zpráva

The Guardian je pochopitelně v angličtině. Službu můžete využít na anglicky psaných webech, každopádně stojí za zmínku kvůli onomu obchodnímu modelu, který umožňuje přebírání cizích článků pouze za vloženou reklamu s možností mixovat obsah do noty svým čtenářům. The Guardian také možná ukazuje směr, kterým by se mohla vydat i další velká média, namísto toho, aby svůj obsah uzavřela a zpoplatnila.

Ke stažení The Guardian News Feed:

http://wordpress.org/extend/plugins/the-guardian-news-feed/Luboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně ze světa WordPressu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články