Tvorba elektronických knih z obsahu WordPressu

Velmi zajímavý plugin, který dokáže z obsahu uloženém ve WordPressu exportovat eknihy ve formátech PDF, ePub, TEI a RTF, bohužel v tuto chvíli nepodporuje českou diakritiku. Podpora dalších znakových sad je nicméně plánována a snad se jí opravdu dočkáme, do té doby se hodí například pouze v případě, že píšete v angličtině.

Plugin s názvem Anthologize, o kterém je tu řeč, vyvíjí v rámci Centra pro dějiny a nová média George Mason Univeristy.

Plugin dává uživateli možnost vybrat si příspěvky a seřadit je do jednotlivých kapitol nově vznikající knihy. Tyto kapitoly jsou vlastně dalším typem obsahu WordPressu. Jediný mnou nalezený konkurenční plugin pro vytváření eknih ve formátu ePub s názvem wp2epub toto neumí a hodí se tak spíše pro zálohování, než k nějaké skutečné tvorbě.

V Anthologize, jak je vidět na následujícím obrázku, vytvoříte konkrétní projekty (budoucí knihy), do nichž můžete přidávat kapitoly, řadit již napsané příspěvky, nebo psát příspěvky pouze pro knihu.

Anthologize

Tento způsob umožňuje každému tvořit postupně a třeba i po dlouhý čas svou knihu přímo v důvěrně známém prostředí WordPressu. Na konci práce ji potom stačí vyexportovat.

Anthologize

Jak bylo řečeno, plugin si při exportu neumí poradit s diakritikou. Jakmile to v dalších verzích zvládne (je teprve ve verzi Alpha 0.4), určitě o tom budu informovat.

Odkazy – ke stažení:

Web Anthologize – http://anthologize.org/

Zmíněný konkurenční wp2epub v adresáři na WordPress.orgLuboš se představuje:

Autor knihy o Wordpressu. Zajímá se o Internet a všechny redakční systémy. Píše weby a služby nabízí na Pexio.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Pluginy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Další články