Kapitoly knihy

Stručný popis kapitol knihy.

Kapitola 1 – Instalace WordPressu

Popis instalace a další drobnosti související s uvedením WordPressu do provozu. Snahou bylo připravit čtenáře i na možné problémy vznikající špatným zápisem a nesprávnými údaji v souboru wp-config.php (například po přesunu na jiný webhosting), popisována je tedy instalace jak automatická, tak s ručním vyplněním údajů pro připojení k databázi.

Kapitola 2 – Konfigurace WordPressu

Základní nastavení, které by mělo být provedeno po instalaci. Stručný popis administrace, zmínka o registraci uživatelů a jejich právech, o importu a exportu obsahu (v případě přechodu na WordPress z jiného systému), nastavení trvalých odkazů a s tím související konfigurace souboru .htaccess.

Kapitola 3 – Úprava vzhledu webu

Popis šablon pro WordPress, popis widgetů, aktivace nového motivu vzhledu, ukázky zdrojových kódů, tvorba šablon pro konkrétní stránky a popis tvorby vlastní šablony.

Kapitola 4 – Použití WordPressu v praxi

Popis jednotlivých možností, nastavení zobrazování, kontrola revizí obsahu, tipy na rozšiřující funkce (pluginy) a jejich popis pro osobní weblog, statický web i rozsáhlejší portál. Povídání o RSS, trvalých odkazech, možnostech architektury webu, agregátoru RSS, tvorbě navigace a dalších praktických věcech souvisejících s tvorbou konkrétního typu webových stránek s redakčním systémem WordPress.

Kapitola 5 – Rozšiřující funkce WordPressu

Další tipy na pluginy, které se nehodily do kapitoly předcházející. Jejich způsob použití, instalace a konfigurace.

Kapitola 6 – Tvorba článků a dalšího obsahu webu

Popis administrace, editoru, možností vkládání obrázků a tvorby profesionální fotogalerie. Správa odkazů, příspěvků, stránek, práce s komentáři čtenářů. Štítky a rubriky.

Kapitola 7 – Statistiky a reklama

Statistiky návštěvníků webu, pluginy pro měření návštěvnosti, vkládání reklamních prvků a tipy na propagaci nového webu (vyhledávače, odkazy, katalogy, reklama na Internetu).

Odbornou korekturu částí této kapitoly provedl Dušan Janovský.

Kapitola 8 – Správa webu

Aktualizace, zálohování, import a export, přesun WordPressu na jinou doménu.

Kapitola 9 – Multi WordPress

Popis funkcí sítě webů, novinky ve verzi 3.0, původní funkcionality WordPressu MU. Instalace a popis nových částí administrace, správa webů i uživatelů, způsoby použití a používání domén druhé úrovně.

Kniha má přes 250 stran a je v ní více jak 200 obrázků.

Komentáře nejsou povoleny.