Software na počítač

Na této stránce najdete doporučený software pro práci s vaším webem.

FileZilla

Filezilla logoStabilní a spolehlivý FTP klient, který vám umožní pracovat se soubory vašeho webu – přenášet je z disku počítače na server a naopak.

Domovský web projektu najdete na adrese http://filezilla-project.org/, odkud si můžete tohoto klienta také stáhnout. Čeština je součástí základního instalačního balíčku.

PSPad editor

PSPad logoTextový editor vhodný pro úpravy zdrojových kódů v programovacích jazycích, HTML i CSS. Mezi jeho vlastnosti patří zvýraznění syntaxe pro větší přehlednost zdrojového kódu a možnost editovat jednotlivé soubory přímo na serveru – odpadá tak nutnost stahovat každý soubor i kvůli menším úpravám na disk vašeho počítače.

Domovský web projektu najdete na adrese http://www.pspad.com/, stáhnout ho můžete na odkazovaných stránkách, verzi 4.5.4 stahujte přímo zde.

Komprese – aplikace pro práci s archivy – 7-Zip

Logo 7.zip Veškeré instalační balíčky souborů, které budete stahovat z Internetu, jsou vždy nějakým způsobem upraveny – zabaleny do archivu. Archiv je, narozdíl od běžné složky, jedním jediným souborem, který je potřeba před použitím nejprve rozbalit.

Existuje celá řada nástrojů, které pracují s archivy – komprimují a dekomprimují soubory. Zabalením se z adresáře stává soubor s menší datovou velikostí, který se po rozbalení vrací do původní podoby.

Takový nástroj najdete i zabudovaný v operačním systému Windows, pro větší možnosti si ale můžete stáhnout software přímo pro práci s archivy určený a jedním takovým je 7-Zip.

Kromě běžných formátů (ZIP, RAR, TAR) disponuje i vlastním kompresním formátem 7z.

Stáhnout jej můžete zdarma z oficiálního webu na adrese 7-zip.org.

Komentáře nejsou povoleny.