Co je Webhosting

Jednou z věcí, která je potřeba k provozu webových stránek, je webhosting. Jak se píše na stránce o fungování internetu a webu:

Na pevném disku jednoho počítače jsou tedy uloženy hypertextové dokumenty a odtud se přes WWW načítají do prohlížeče čtenáře, který si je vyžádal zadáním adresy, nebo třeba klepnutím na hypertextový odkaz v jiném dokumentu.

Znamená to, že soubory webu, tedy jednotlivé stránky HTML v případě webu statického, nebo soubory redakčního systému WordPress, musí být uloženy někde na disku počítače (na serveru), který je stále připojen k internetu, je stále zapnutý a má nainstalované všechny potřebné programy pro provoz webových stránek.

Webhosting je tedy služba, která takový počítač/server zajišťuje. Je uložen v nějakém střeženém centru s velmi rychlým připojením k internetu a stálým dohledem, který se okamžitě postará o všechny výpadky.

Jak to funguje v praxi z hlediska uživatele

Pokud budete instalovat WordPress, budete potřebovat dvě věci: doménu a webhosting. Webhosting lze získat i zdarma a s doménou třetí úrovně, ale pokud to myslíte se svým webem vážně, neobejdete se bez placeného webhostingu.

Najdete si tedy firmu, která webhosting provozuje a uděláte u ní objednávku služeb (případně i s registrací vlastní domény druhé úrovně).

Od správce webhostingu potom obdržíte údaje potřebné ke zprovoznění webu, tedy údaje pro připojení přes FTP (FTP klienta najdete v přehledu software) a údaje pro přístup do databáze (tyto údaje se zadávají při instalaci WordPressu).

Webhosting na Netzin.cz

Komentáře nejsou povoleny.